Przejdź do treści

Czyszczenie laptopa, co jest tańsze i szybsze ?


Dzisiejszy artykuł ma Państwu przybliżyć dlaczego oddając laptopa do serwisu PCLAP-ALERT, czyszczenie jest tańsze oraz szybsze. Większość użytkowników laptopów żyje w przeświadczeniu, że czyszczenie polega na zakupieniu spray’a ze sprężonym powietrzem, przedmuchaniu i to by było na tyle. Już nie raz pisaliśmy jak ważny jest układ chłodzący laptopa aby zapobiegać poważnym uszkodzeniom komputera przenośnego.
A więc zaczynamy od czyszczenia układu chłodzenia w serwisie PCLAP-ALERT.

 

Czyszczenie laptopa w serwisie PCLAP-ALERT to kwota od 80 do 120 złotych

Serwis laptopów PCLAP-ALERT wykonuje czyszczenie laptopa, które polega na przywróceniu układu chłodzenia
oraz wnętrza laptopa do stanu, w którym opuścił fabrykę. Laptop jest rozbierany na elementy które pozwalają na dotarcie do każdego zakamarka. Cały układ chłodzenia jest demontowany i czyszczony za pomocą płynu, który rozpuszcza starą przyschniętą pastę oraz termo-pady. Wentylator oczywiście jest czyszczony a elementy ruchome oraz ośka, na której się obraca jest smarowana aby nie doszło do zatarcia czy głośnej pracy wentylatora. Układ chłodzenia składany jest na najwyższej jakości pastach termo-przewodzących oraz termo-padach. Pasta MX-4 jak i termo-pady LAIRD są to produkty z najwyższej półki nie tylko cenowej ale i jakościowej. Dzięki temu mamy pewność, że laptop nie ulegnie przegrzaniu a w efekcie uszkodzeniu.

Za taką usługę zapłacą Państwo zaledwie 120 złotych, a na całą usługę dajemy gwarancję najwyższej jakości wykonania usługi. Usługę czyszczenia wykonujemy w ciągu paru godzin.

Za 120 złotych dostajemy wyczyszczonego laptopa z najwyższej jakości materiałami eksploatacyjnymi i gwarancją najwyższej jakości wykonania usługi. Nie musimy się głowić jak dostać się do układu chłodzenia i czy nie uszkodzimy sobie obudowy. A do tego nie tracimy pół dnia na rozebranie i złożenie laptopa.

 

Serwis i naprawa laptopów PCLAP-ALERT,
serwis@pclap-alert.pl ; 608 025 708; KONTAKT

 

Czyścimy laptopa sami, czyli porównanie kosztów i czasu.

W pierwszej kolejności musimy zaopatrzyć się w narzędzia. Z reguły śrubokręt krzyżakowy wystarczy. Następnie zakup materiałów, które pozwolą nam na wyczyszczenie laptopa, powietrze w sprayu (za nie zapłacimy średnio 20 zł wraz z wysyłką). Następnie pasta MX-4 (4g) kolejne 20 zł wraz z wysyłką, to już nam daje 40 zł. Teraz termo-pady niestety nie możemy kupić ich tak jak pasty, gdyż są różne grubości dlatego musimy rozebrać laptopa, sprawdzić jakie i ile termo-padów potrzebujemy. A więc strata czasu, bo rozkręcony laptop do niczego nam się nie przyda. Średnio możemy przyjąć, że do laptopa wchodzi około 4 szt, oczywiście w zależności od modelu laptopa. Termo-pady w zależności od grubości będą nas kosztowały około 40 zł wraz z wysyłką. Oczywiście być może potrzebne będzie więcej, więc tu koszt jest uzależniony od laptopa. Ostatni element do wyczyszczenia laptopa to płyn. Możemy użyć alkoholu np. spirytusu, 200 ml za 20 złotych.

W sumie wszystkie części eksploatacyjne wyjdą nas 100 złotych, nie licząc naszego czasu i nerwów podczas rozbierania i składania laptopa. Do tego możemy sami sobie więcej narobić szkody np. podczas rozkręcania uszkodzić obudowę, a co gorsza rdzeń procesora czy innego układu, który jest pod układem chłodzenia.

Czy zatem oszczędność 20 zł, jest warta tego, aby zrobić to samemu ?

Odpowiedź należy do Państwa. My jako serwis laptopów zachęcamy do skorzystania z naszej oferty czyszczenia laptopa za 120 zł z gwarancją najwyższej jakości wykonania usługi.