Przejdź do treści

Modernizacja laptopa


Twój laptop zwolnił, praca na nim stała się męczarnią, może warto zastanowić się nad modernizacją zanim zdecydujesz zakupić nowy komputer.laptop, starszy laptop, Często niewielka inwestycja pozwoli na zwieszenie wydajności naszego komputera przenośnego. Serwis komputerowy PCLAP-ALERT, specjalizuje nie tylko w naprawie ale i w modernizacji laptopów. Zupełnie za darmo wycenimy i sprawdzimy co można zrobić aby twój laptop zaczął pracować nieco szybciej, oraz co warto w nim wymienić bez ponoszenia dużych kosztów.

Więcej pamięci RAM

W pierwszej kolejności warto zainwestować w dodatkową pamięć RAM. Przyczyną zbyt wolnej pracy jest za mała ilość pamięci. Przy zbyt małej ilości pamięci komputer podczas pracy przenosi część danych z bardzo szybkiej pamięci RAM, na wolny dysk twardy nazywane jest to pamięcią podręczną.
I gdy nawet masz szybki procesor, to większość czasu bodziesz czekał na to aby dysk załadował dane do pamięci RAM. Przesył danych z dysku wynosi od 60 MB/s, natomiast pamięć RAM od 530 MB/s do 19660 MB/s, w przypadku najszybszej pamięci. Dlatego warto zainwestować w dodatkową pamięć, pozwoli to na znaczne zwiększenie wydajności komputera.

Nowy dysk HDD

Nowy dysk twardy nie tylko zwiększy pojemność naszego laptopa na dodatkowe zdjęcia, filmy, muzykę czy dokumenty. Zapewni też szybsze działanie dzięki odpowiedniej instalacji systemu oraz prawidłowo przeprowadzonemu podziałowi na partycje. Wszystkie operacje związane z montażem nowego dysku, podziałem na partycje czy instalację nowego systemu wykonają Państwo w naszym serwisie.
 
 
 

Wymiana Procesora – CPU

Wymiana procesora wiąże się z dużą ingerencją w środek laptopa, w porównaniu do montażu dodatkowej pamięci, czy nowego dysku. Wymiana procesora nie jest też taka łatwa gdyż należy sprawdzić czy i jaki procesor będzie pasował do naszego laptopa. Oraz czy układ chłodzenia podoła w odprowadzeniu ciepła z nowej jednostki CPU. Dlatego wymianę procesora warto a nawet należy zlecić serwisowi takiemu jak nasz. Serwis komputerowy PCLAP-ALERT podczas wymiany procesora na nowy, dokonuje także czyszczenia układu chłodzenia oraz wymiany pasty termo-przewodzącej i taśm termo-przewodzących czy płytek. Dzięki temu maja Państwo pewność że procesor nie ulegnie przegrzaniu, co jest najczęstszą przyczyną awarii laptopów.
 
 
 

Wymiana karty graficznej

Wymiana karty graficznej przede wszystkim zwiększy wydajność w grach, oraz w programach graficznych.
Jednak jest to najtrudniejszy element do wymiany w laptopie.
Nie wystarczy sprawdzić typ gniazda jak w przypadku komputera typu desktop i kupić kartę AGP lub PCI-Express. Bardzo często bywa tak że producenci instalują karty dedykowane, oznacza to że dodatkowo na płycie układu graficznego są układy które ściśle współpracują tylko z danym modelem laptopa. Zdarza się że wymiana karty jest możliwa, choć problemów jest sporo w postaci dedykowanego BIOS’u laptopa, wydajności układu chłodzenia czy nawet wymiary układu.
 
 
 

Karty rozszerzeń

Wi-Fi, modem 3G/HSPA, GPS, tumer TV

Dodatkowe karty rozszerzeń nie zwiększa prędkości laptopa. Jednak w dobie coraz bardziej dostępnego internetu, warto zainwestować w kartę Wi-Fi lub modem 3G/HSPA.
W dużych miastach, centrach handlowych, na lotniskach jest dostępna darmowa sieć internet udostępniana za pomocą sieci Wi-Fi. Dlatego montaż karty Wi-Fi, pozwoli odświeżyć funkcjonalność naszego laptopa. Montaż modemu 3G/HSPA pozwoli cieszyć się internetem za pomocą sieci komórkowej naszego operatora.
 
 
 

Modernizacja i serwis laptopów w serwisie komputerowym PCLAP-ALERT

Modernizacja polega na wymianie części dobrej na dobrą o lepszych parametrach lub dołożenia np. w przypadku pamięci RAM. Serwis nasz zajmuje się także naprawą laptopów, od naprawy zawiasów matrycy do naprawy płyty głównej po zalaniu. Oddając laptop w nasze ręce mają Państwo pewność że naprawa, a przede wszystkim diagnoza będzie prawidłowa. Często bywa tak że użytkownik ponosi większe koszty w przypadku własnej naprawy. Przykładem może być tu błąd odczytu z napędu optycznego, dużo użytkowników diagnozuje to jako uszkodzenie samego napędu optycznego i go wymienia. Jednak w większości przypadków problem polega na uszkodzonej pamięci RAM która powoduje pojawianie się błędu odczytu gdyż informacje zawsze ładowane są do pamięci RAM. Dlatego odpowiednia diagnoza jest sukcesem niskich kosztów naprawy, a często własne naprawy nie są poparte odpowiednią diagnozą. Serwis PCLAP-ALER w pierwszej kolejności diagnozuje wszystkie elementy współpracujące, dlatego koszty naprawy są niższe niż w przypadku naprawy na własną rękę.

Serwis komputerowy PCLAP-ALER w ramach modernizacji i naprawy zajmuje się:

 •  wymianą układów BGA, na kartach graficznych, mostach południowych i północnych
 • wymianą kulek pod układami BGA, reballing
 • wymianą płyt głównych
 • czyszczeniem płyt głównych po zalaniu
 • wymianą klawiatury
 • naprawą przycisków pada
 • wymianą matrycy
 • wymianą zawiasów
 • naprawą taśm łączących matrycę z płytą
 • montażem lub wymianą pamięci RAM
 • wymianą karty graficznej, procesora
 • wymianą lub montażem dodatkowej karty rozszerzeń
 • wymianą lub montażem dysku HDD, napędu optycznego
 • wymianą zasilacza
 • wymianą wentylatora układu chłodzenia