Przejdź do treści

Jak zabezpieczyć laptop przed kradzieżą


złodziej, haker, hacker, komputer, laptop, kominiarka, kradziez danych, kradziez laptopaPclap-alert podpowie wam jak zabezpieczyć laptopa przed kradzieżą.  Jak zapytacie? Jest kilka sposobów aby zabezpieczyć nasz komputer nie tylko pod względem oprogramowania czyli wprowadzanie haseł aby nasze dane były bezpieczne ale także przed fizyczną kradzieżą.

 

 

1.Fizyczne zabezpieczenie.

kłudka, zabezpieczenie komputera, linka, kradzież, Laptopa zabezpieczyć przed kradzieżą można na wiele sposobów jednym z nich jest użycie specjalnie przeznaczonego do tego celu gniazda zabezpieczającego.

Okazuje się że każdy laptop posiada specjalne gniazdu dzięki któremu możliwe jest zamontowanie specjalnej blokady z linką uniemożliwiającej osobie postronnej otwarcie klapy laptopa lub zabranie go z miejsca przez osoby nieupoważnione.

 

2.Zabezpieczenie laptopa podczas podróży.

Odpowiednie zabezpieczenie naszego laptopa podczas podróży jest sprawą istotna z dwóch powodów jednym z nich jest bezpieczeństwo  samego sprzętu pod kątem uszkodzeń gdy położymy go na siedzeniu i gwałtownie zahamujemy to nasz laptop z hukiem spadnie na podłogę. Jest to również niebezpieczne z innego powodu. Tak wyeksponowany  laptop jest idealnym celem dla złodzieja. Możemy stracić nie tylko komputer ale i rozbita szyba będzie nieprzyjemnym dodatkiem.

3.Instalacja programów szpiegujących.

Nie jest to metoda na ochronę naszego, na pewno jednak pomoże nam zwiększyć szanse na  odzyskanie naszego laptopa. Można też pokusić się o program do zdalnej obsługi kamerki, aby móc zidentyfikowania potencjalnego złodzieja.

Jednym z takich programów jest program PREY .

4.Kopia zapasowa danych.

Kolejna z metod która nie zabezpiecza bezpośrednio przed kradzieżą naszego laptopa. Czasem okazuje się że utrata danych może być bardziej kosztowana niż utrata samego sprzętu.  Wiele osób trzyma swoje dane nie tylko prywatne ale i firmowe w domowych komputerach. Kiedy nasz laptop zostanie skradziony, wraz z nim przepadną wszystkie nasze dane. Nie musi tak być, dobrym sposobem   będzie zrobienie kopii zapasowej plików. Możliwości jest kilka nagranie danych na płyty DVD lub na pendrive. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak zaopatrzenie się kieszeń z dyskiem twardym zwanym potocznie zewnętrznym dyskiem twardym. Jeżeli zainstalujemy program do wykonywania kopii naszych plików. Jeżeli jednak nie chcemy bawić się z podpinaniem dysków i nagrywaniem na płytki, możemy przechowywać nasze dane w chmurze na zewnętrznym serwerze , co uprościło by cały proces zabezpieczania naszych plików.

5.Ubezpieczenie

W dzisiejszych czasach firmy ubezpieczyć można praktycznie wszystko.  Naszego laptopa możemy ubezpieczyć nie tylko od kradzieży ale także od zalania lub od zniszczenia, tak więc jeżeli chodzi o ubezpieczenia możliwości mamy wiele.

Oczywiście nie są to wszystkie sposoby które mogą uchronić nas przed kradzieżą laptopa ale zawsze mogą pomóc nam zaoszczędzić kłopotów związanych z kradzieżą bądź zniszczeniem naszego laptopa.