Przejdź do treści

Koniec wsparcia dla Windows Vista


Stało się!  Microsoft zakończył wsparcie techniczne dla swojego kolejnego produktu. Windows Vista  podzielił los XP-ka.

11 KWIETNIA 2017  firma Microsoft wydała ostatni pakiet łatek do systemu operacyjnego Windows Vista. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika?

Oznacza to że system nie będzie już żadnych aktualizacji, ich brak sprawi że  system będzie stawał się bardziej przestarzały w stosunku do nowych urządzeń. Brak wsparcia ze strony producenta oznacza:

  • brak poprawiania błędów systemu które mogły przeszkadzać użytkownikom podczas korzystania z tego systemu,
  • brak aktualizowania bazy danych wirusów przez co nasz komputer staje się bardziej podatny na zarażenie się wirusem komputerowym. Specjaliści radzą w takim wypadku zmianę systemu operacyjnego, inne rozwiązania będą tylko rozwiązaniami doraźnymi.

 

Poniżej przedstawiamy klika rad dla użytkowników systemów które przestały być wspierane przez producenta:

  • zaktualizuj swój system do najnowszej wersji jaka wyszła.
  • przeglądarki takie jak Internet Explorer, Mozilla Firefox czy Opera  zapowiedziały że ich produkty nie będą wspierane dla przestarzałych systemów.
  • jeżeli będziemy chcieli uniknąć błędnego przetwarzania formatów danych, będziemy musieli aktualizować wszystkie swoje programy na bieżąco takie jak  MS Office, przeglądarka internetowa, czytnik plików PDF, wtyczki, itp.
  • najprawdopodobniej trzeba będzie zainstalować pełna i płatną wersje programu antywirusowego, aby w pełni chronić swój komputer.
  • upewnienie się że nasz komputer  ma odpowiedni pakiet bezpieczeństwa i nasz firewall jest w stanie ochronić nasz komputer przed np. exploitami.

Podsumowując wsparcia dla systemu Windows Vista jest kłopotliwy dla jego użytkowników, oczywiście nadal można używać systemu dla którego zakończyło się wsparcie, jednak należy rozważy instalację nowszej wersji systemu. Jeżeli nie jesteśmy pewni jaki system mamy zainstalować zawsze można odwiedzić najbliższy serwis komputerowy w Niepołomicach.

Jak zawsze zapraszamy do naszego serwisu komputerowego w Niepołomicach przy ulicy Targowej 2G.