Przejdź do treści

Top 5 usterek laptopów


PCLAP-ALERT przedstawiamy  5 najpopularniejszych usterek z którymi spotykamy się podczas prac serwisowych. Nasz serwis komputerowy posiada szerokie doświadczenie  w naprawie każdej z usterek.

Nagły brak obrazuasus menteseta miri, płyta główna, serwis komputerowy, naprawa komputera, naprawa laptopa,

Artefakty na ekranie

Problem z uruchamianiem

Samoczynne wyłączanie się w trakcie pracy

Uszkodzenia mechaniczne

Jak powstają takie usterki w naszych laptopach?

uszkodzona matryca, rozbita matryca, rozlana matryca, Usterki typu nagły brak obrazu lub artefakty na ekranie (paski, krzaczki, przebarwienia, które uporczywie widnieją na matrycy) bardzo często wynikają z uszkodzenia grafiki, które to mogą powstać w następstwie przegrzania sprzętu. Zbyt intensywne obciążania grafiki komputerowej może znacznie skrócić jej żywotność.

Problem z uruchomieniem laptopa najczęściej spowodowane są uszkodzeniami układu zasilania. Uszkodzenia tego typu najczęściej wynikają z zastosowania zasilacza niskiej jakości, który najczęściej nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniego napięcia do naszego laptopa, spowodować to może rozległe uszkodzenia naszego komputera. Pamiętajmy zatem, aby dobierając zasilacz do naszego laptopa spełniał on te same parametry co nasz oryginalny zasilacz. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy zasilacz który zamierzamy kupić spełnia te kryteria, należy odwiedzić serwis komputerowy  w Niepołomicach i zapytać czy dany zasilacz jest odpowiedni do naszego laptopa.

Problemy z uruchamianiem się sytemu na naszych laptopach najczęściej spowodowany jest uszkodzeniem dysku twardego. Ich przyczyna jest najczęściej niewielki wstrząs lub upadek. Nie doprowadzi on do uszkodzenia mechanicznego samego laptopa jednak doprowadzić to może do sytuacji uszkodzenia samego dysku czego następstwem będzie uszkodzenie brak możliwości odczytu danych. PCLAP-ALERT radzi, zamiast rzucać laptopa na łóżko, połóżmy go. Zamiast Przenosić go luzem w plecaku, użyjmy odpowiedniego pokrowca czy etui. Dysk twardy pracuje z dużą prędkością kilku tysięcy obrotów na minutę. Dlatego laptopa trzeba przenosić delikatnie, niezalecane jest przenoszenie naszego laptopa podczas pracy. O skutkach przenoszenia laptopa podczas pracy można przeczytać w artykule Dlaczego nie należy przenosić włączonego laptopa ?

komputer, crusch, uszkodzony, rozbity, qwerty, srebrny rozbity, uszkodzona klawiatura, pęknięta matryca

 

Uszkodzenia mechaniczne to uszkodzenia które powstają z winy użytkownika do najczęstszych zalicza się zalanie (kawa, herbata, sok), zdarzają się uszkodzenia mechaniczne na skutek upadku lub pociągnięcia za przewód zasilania, słuchawek, LAN. Zdarzają się sytuacje w których zostawimy jakiś przedmiot na naszym laptopie a następnie szybko go zamkniemy. Wtedy mamy również matryce do wymiany. Pamiętajmy aby nie przenosić swojego laptopa trzymając go za matrycę, może to bardzo szybko doprowadzić do uszkodzenia laptopa.

Jeżeli chodzi o baterie w czasie uszkodzeń szczegółowo zostało to opisane w artykule o bateriach który hp, uszkodzenie, obudowa, matryca, pęknięty laptop, hp, pęknięta matrycamożna przeczytać w artykule Bateria – najczęściej zadawane pytania.

Przypadek zalania laptopa i sposób postępowania w takim przypadku opisane zostało w artykule Co zrobić gdy zalejemy laptopa?