Przejdź do treści

Kopalnia krypto walut – cichy zabójca kart graficznych.


 

Kopanie krypto walut jest coraz bardziej popularnym trendem, który ostatnim czasie  nabiera na sile. Wizja łatwego zarobku kusi wiele osób które zastanawiają się jak zarobić na swoim komputerze.bitcoin, zarabianie, krypto waluty, kopanie kryptowalut, serwis komputerowy, sklep komputerowy

Na czym polega kopanie krypto walut?

 W dużym uproszczeniu jest to udostępnianie mocy obliczeniowej naszego komputera, a w szczególności karty graficznej. Moc ta jest potrzeba do rozwiązywania z góry ustalonych już problemów kryptograficznych. w takim  procesie bierze udział nawet kilka tysięcy komputerów a zysk jest przydzielany w zależności od mocy obliczeniowej naszego komputera.

W tym momencie wiele osób już zaczyna się zastanawiać ile Bitcoinów (lub innej krypto waluty) mogło by zarobić na mając jedynie włączony komputer. Nie jest to jednak takie oczywiste. Okazuje się bowiem że aby realnie zarobić potrzebowalibyśmy kilku jak nie kilkunastu kart graficznych posiadająca dużą moc obliczeniową. W trakcie takiej pracy karta graficzna pracuje na 100% swoich możliwości. Jest to zabójcze dla naszej i niezwykle skraca jej żywotność.

karta graficzna, msi, gtx, pclap-alert, bitcoin, koparka kryptowaluty, sklepkomputerowy, serwis komputerowyJednym z przykładów jaki można przytoczyć, to prawie nowy(ok 6 miesięczny) gamingowy laptop, który został pozostawiony uruchomiony na ok 3 doby „kopać” krypto waluty. Po tym czasie laptop nie mógł wyświetlać obrazu nawet na podstawowej karcie graficznej. Okazało się że karta graficzna przegrzała się.  Posiadane przez nasze komputery karty graficzne są wręcz zarzynane przy kopaniu. Koszt wymiany takiej karty  jest nieadekwatny  do zysków jakie możemy osiągnąć w tym przypadku naprawa kosztowałaby 600 zł, a więc koszt tej naprawy nie zwrócił się. Dodatkowym kosztem jako trzeba by było ponieść jest oczywiście zużycie energii. Rachunek za prąd też możemy doliczyć do kosztów naszego kopania.

Dlaczego kart  graficzna są wykorzystywane podczas kopania? Jest to spowodowane tym iż procesor podczas pracy jest bardziej zajęty (obciążony) niż karta graficzna.

Wiele witryn oferuje zarobienie bitcoinów lub innej krypto waluty, poprzez zainstalowanie specjalnego programu, na naszym komputerze. Dzięki niemu kiedy pozostawimy nasz komputer włączony,  ale nie będziemy go używali np. na noc, nasz komputer a w szczególności karta graficzna będą pracowały na pełnej mocy. Po tym  czasie zarobi dla nas najprawdopodobniej setną jak nie tysięczną część kopanej krypto waluty. Jest to kwota nieadekwatna do kosztów jakie przyjdzie nam ponieść.

Rosnąca popularność kopania krypto walut  powoduje jeszcze jeden niebezpieczny trend, a mianowicie rosnące ceny kart graficznych. Związane jest to z masowym wykupywaniem kart przez osoby budujące profesjonalne koparki krypto walut. Tak więc może się okazać że wymiana naszej karty graficznej będzie jeszcze droższą.

Już w tym roku mogą pojawić się na allegro lub innych portalach aukcyjnych tanie używane karty graficzne. Najprawdopodobniej będą to karty które są wyeksploatowane do granic możliwości, pochodzące z koparek krypto walut. W kartach takich uszkodzeniu najczęściej ulega układ BGA. Układy te po uszkodzeniu są nieopłacalne, gdyż wymiana układy BGA może stanowić koszt nawet 3/4 ceny zakupu nowej karty. Tak więc najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowej karty graficznej z gwarancją. W tym celu zapraszamy do naszego sklepu.

 

Przykładowa koparka krypto waluty o wartości ok 82 000 zł (Dual Mining 36x GTX1060 810Mhs)

 

koparka krypto walut, koparka krypto waluty, karty graficzne, szkielet koparki, Dual Mining 36x GTX1060 810Mhs