Przejdź do treści

Jak odzyskać klucz licencyjny Windows 7 / Vista / 200 / XP / ME

Na pewno nie jeden z użytkowników systemu Windows staną przed problemem odzyskania kodu licencyjnego. Systemy Microsoft posiadają naklejkę licencyjną która z reguły naklejana jest na spód laptopa, niektóre firmy umieszczały ją pod baterią aby przede wszystkim zapobiec uszkodzeniu. Jednak większość producentów nakleja klucze licencyjne na dolną część laptopa, częstym problemem jest uszkodzenie i zamazanie klucza licencyjnego który pozwala na prawidłową i legalną instalację znanych okienek. Problemu nie ma gdy laptop ma jeszcze tak zwaną partycję RECOVERY, jednak gdy została uszkodzona lub wymazana partycja odzyskiwania a my chcemy legalnie zainstalować system windows a nasz klucz jest nieczytelny to możemy mieć mały problem. W artykule tym opiszemy jak odzyskać klucz licencyjny z zamazanej naklejki w kilku przypadkach., gdy laptop jest sprawny i uszkodzony.

Jak odzyskać klucz licencyjny  Windows 7, Vista, 200, XP, ME przy sprawnym laptopie komputerze ?

Odzyskanie klucza licencyjnego systemu windows na sprawnym laptopie nie jest czymś wykraczającym poza możliwości przeciętnego użytkownika. Do odzyskania należy posłużyć się jednym z poniższych programów które można ściągnąć legalnie z internetu. Odzyskują one nie tylko klucz Windows ale także wszystkie klucze programów Microsoft’u, między innymi Office.

Pierwszy program to recALL, pozwala on na odzyskanie wszystkich kluczy licencyjnych programów Microsoft’u. Nie trzeba go instalować, wystarczy go pobrać i uruchomić. Mozna go pobrać ze strony keit.co

Kolejny program którego nie trzeba instalować to WinKeyFinder który zaraz po uruchomieniu wyświetla nam klucz licencyjny do systemu który jest aktualnie zainstalowany. Odzyskuje on klucze licencyjne Windows’a 7, XP, Vista, 98 i ME zarówno w wersjach 32 i 64-bitowych. Dodatkowo można odzyskać klucze licencyjne do pakietu MS Office XP, 2003, 2007 i 2010.

Ostatni program który proponujemy do odzyskania klucza licencyjnego to KeyFinder, jest programem który znajdzie wszystkie klucze licencyjne programów zainstalowanych na naszym komputerze czy laptopie. 

 

Jak odzyskać klucz licencyjny  Windows 7, Vista, 200, XP, ME przy uszkodzonym laptopie komputerze

W tym przypadku pojawia się problem gdyż może to skutecznie uniemożliwić odzyskanie klucza licencyjnego. W wypadku gdy laptop został uszkodzony ale dysk twardy jest sprawny to nie ma większego problemu. Wystarczy przełożyć dysk do sprawnego laptopa / komputera, uruchomić system i za pomocą jednego z wyżej wymienionych programów odzyskać klucz licencyjny.

Dysk lub system jest uszkodzony, jak odzyskać klucz licencyjny ?

W przypadku uszkodzenia systemu lub dysku, szanse na odzyskanie klucza są dość duże, jednak jest to zadanie wymagające większej wiedzy. Nasz serwis wykonuje operację odzyskiwania kluczy licencyjnych, jednak należy dostarczyć laptopa w celu analizy uszkodzenia dysku i systemu.