Przejdź do treści

Jak zrobić zrzut ekraonu ?

Czasem może sie zdarzyć że ktoś poprosi nas o zrzut ekranu np. aby pokazać mu komunikat który nam się pokazał lub gdy chcemy pochwalić się naszym pulpitem. Robienie zrzutu ekranu jest rzeczą niezwykle ułatwiającą pacę  na laptopie czy komputerze stacjonarnym i pomoże rozwiązać niektóre problemy.

1. Na początku gdy na naszym monitorze ustawimy obraz lub komunikat który nas interesuje musimy naciśnij przycisk “Print Scrn”.

2. Otwórz program Microsoft Paint. Aby to zrobić, kliknij w menu “start” > “programy” > “akcesoria” > “Paint”. gdy nie możemy znaleźć go na komputerze wystarczy wpisać do wyszukiwarki PAINT a komputer sam odnajdzie nam program. Po otworzeniu się programu, kliknij w białą część ekranu.

3. Przejdź do menu “Edycja” i kliknij w polecenie “Wklej”. Możesz również nacisnąć i przytrzymać jednocześnie klawisze Ctrl + V. Na ekranie pojawi się obraz, któremu wcześniej zrobiłeś zdjęcie. Teraz można zrobić z nim drobną edycję.

4. Kliknij w menu:

1. “Plik”

2. Następnie “zapisz jako…”.

3. W oknie, które się pojawi wybieramy typ JPEG lub PNG.

4. Wybierz miejsce do zapisu na pulpicie

5. Zapisz nazwę dla swojego obrazu

6. A następnie kliknij “Zapisz”

5. Masz już gotowy zrzut ekranu. Jeśli chcesz wysłać go komuś, wystarczy dołączyć plik, który właśnie zapisałeś, do wiadomości e-mail.