gadu-gadu
gadu-gadu

Co zrobić gdy zalejemy laptopa?

Rozlana kawa, zalana klawiatura, zalany laptop, uszkodzony laptop, cukier

W dzisiejszych czasach komputery towarzyszą nam na każdym kroku.Zdarza się że nie raz z jemu lub pijemy podczas pracy. Jeżeli na naszą klawiaturę upadnie okruch możemy go łatwo strząsnąć i wrócić do dalszej pracy na naszym laptopie. Problem pojawia się kiedy woda, sok lub inny napój znajdzie się nie w naszych ustach tylko na naszej klawiaturze.

 

Jeżeli nasz laptop ulegnie zalaniu, nie czekajmy aż zapiszą się wszystkie pliki i system zakończy pracę tylko od razy wyciągnijmy baterię i zasilacz. Nawet najmniejsza ilość wody może spowodować  zwarcie, a to doprowadzić do poważnej awarii naszego komputera.

laptop i suszarka, suszarka laptop, suszenie laptopa, serwis komputerowy,

Następnym krokiem jest odłączenie od naszego laptopa wszystkich urządzeń peryferyjnych takich jak myszka, pendrive czy drukarka.

Kiedy wykonamy wszystkie powyższe czynności dobrym rozwiązaniem będzie natychmiastowe, położenie  suchego ręcznika papierowego na klawiaturę zamknięcie laptopa i odwrócenie tak aby woda lub inny płyn nie przedostał się w głębsze części i spowodował większe uszkodzenia.

Tak zabezpieczonego laptopa powinniśmy jak najszybciej zanieść do najbliższego serwisu. Serwis komputerowy PCLAP-ALERT zajmujemy się profesjonalna naprawą laptopów po zalaniu.

 

 

 

Pamiętajmy że chociaż kroków tych jest niewiele, ale może się okazać że uratują naszego laptopa od większych uszkodzeń.

Wiele poradników proponuje samodzielne  próby osuszenia laptopa który został zalany.

Nie próbujmy go samodzielnie rozkręcać i próbować osuszać, możemy go bardziej uszkodzić.

naprawa zalanego laptopa, cukier i płyta główna, uszkodzenie płyty główne, cukier płyta,  j

Kolejnym błędem popełnianym po zalaniu laptopa jest osuszanie go strumieniem ciepłego powietrza. Suszarki, opalarki czy położenie laptopa na grzejniku tylko pogorszy sprawę. To że laptop nagrzewa się podczas pracy nie oznacza że jeżeli wtłoczymy w niego ciepłe powietrze to nie zaszkodzi mu to. Ciecz która dostała się do środka może i wyparuje ale wpływ gorącego a nawet i ciepłego powietrza może uszkodzić nasza płytę główną co spowoduje zwiększenie kosztów naprawy. Poza tym jeżeli nasz napój zawiera chociażby śladowe ilości cukru mogą się osadzić na ścieżkach płyty głównej, co doprowadzić może do zwarcia. Jak widać cukier szkodzi nie tylko naszym zębom ale i naszej elektronice.

 

 

ZAPRASZAMY

Niepołomice ul. Targowa 2G
Czynne od Poniedziałku do Piątku 8:00- 18:00
Sobota 9:00 – 13:00

tel. 504 076 707 , 12 250 07 70

1111111

serwis komputerowy, sklep komputerowy Niepołomice, czyszczenie laptopów, czyszczenie laptopów po zalaniu, profesjonalny serwis komputerowy, instalacja windows, przyspieszanie komputera,  najlepsze serwis komputerowy niepołomice, najlepsze serwis komputerowy w niepołomicach, ,profesjonalny serwis komputerowy niepołomice, profesjonalny serwis komputerowy w niepołomicach, sklep komputerowy niepołomice, sklep komputerowy w niepołomicach, czyszczenie komputera, czyszczenie komputera po zalaniu,  naprawa laptopów acer, asus, toshiba, hp, dell, lenovo, Hewlett-Packard, packard bell, używane laptopy, używane laptopy z gwarancją, używane laptopy z gwarancją Niepołomice, Najlepszy serwis komputerowy, Najlepszy serwis komputerowy w niepołomicach, profesjonalna naprawa laptopów niepołomice, podłęże, wieliczka, zagórze, staniątki, wola batorska, tanie laptopy używane, tanie laptopy nowe,