gadu-gadu
gadu-gadu

Hackintosh – Fani sami naprawili błąd Appla.

apple, logo,

Hackintosh to w dużym uproszczeniu korzystanie z oprogramowania Mac OS nie tylko na urządzeniach firmy Apple. Czyli sposób jak mieć Mac OS nie mając urządzenia Maca.

Dlaczego tak?

Taka sytuacja wynikała z faktu iż po 2005 roku komputery firmy Apple zaczęły się przegrzewać. Wynikało to z tej prostej przyczyny, Jobs chciała przyspieszyć swoje produkty, aby stały się bardziej konkurencyjne.  Stara architektura procesorów stała się  stała się niewystarczająca i firma Apple rozpoczęła pracę z firmą Intel.

Taka sytuacja wynikała z faktu iż po 2005 roku firma Apple chcąc zwiększyć wydajność swoich komputerów, zmieniło stosowane procesory na wydajne procesory Power PC. Problem w zastosowaniu tych procesorów polegał na tym iż wydzielały one duże ilości ciepła, z czym nie radziły sobie ich układy chłodzenia.

Od tamtych wydarzeń minęła już przeszło dekada. Dziś  komercyjni użytkownicy nie wyobrażają sobie gdyż komputerów Appla bez procesorów Intela. 

Dziś kupując jeden z komputerów Appla, mamy  do wyboru kilka wariantów urządzenia:hacking, pclap-alert

-Podstawowego MacBooka

-Wydajniejszego Macbooka Pro, który nadaje się nawet do prostej produkcji filmowej czy obróbki grafiki

-Stację Mac Mini

-Dość wydajny komputer stacjonarny All-in-One iMac

-Maca Pro, czyli komputer do zadań specjalnych dedykowany profesjonalistom zajmującym się obróbką filmową, grafiką komputerową 3D oraz wieloma innymi niszami, gdzie potężny sprzęt jest podstawą.

 

 

Pojawił się jeszcze jeden problem, oferta firmy z Cupertion nie jest w żaden sposób rozwijana i aktualizowana. Wiele firm z tego powodu rezygnuje lub sięga po inne rozwiązania w tym hackintoshe. Polityka hackintoshe jest niezgodna z licencją korzystania z Mac OS oraz OSX na sprzęcie nie należącym do firmy Apple. Wyjątek stanowi używanie takiego oprogramowania i sprzed dla własnych celów.

Podsumowanie:

Hackintoshe jest alternatywą dla osób które chciały by korzystać z oprogramowania firmy Apple ale nie stać ich na komputer z jabłuszkiem. W takiej sytuacji Apple jest zmuszone walczyć nie tylko z komputerami posiadającymi system Windows, ale również z nielegalnym wykorzystywaniem własnego oprogramowania. Jeżeli hackintoshe będzie tańszym i wydajniejszym rozwiązaniem od Maków, wiele w tym temacie się nie zmieni.

 

serwis komputerowy, naprawa laptopów, reballing, bga naprawa komputerów, serwis laptopów

ZAPRASZAMY

Sklep komputerowy PCLAP-ALERT
ul. Targowa 2 g
32-005 Niepołomice
Czynne:
Pon –Pt 8:00-19:00
Sob: 9:00-13:00
Tel. 504 – 076 -707
e-mail: sklep@pclap-alert.pl
www.komputery-niepolomice.pl