gadu-gadu
gadu-gadu

Jak zmienić tło logowania Windows 7.

Windows 7 posiada jedną ciekawa funkcje a mianowicie można zmienić nudne i monotonne tło logowania,  na swój indywidualny. Można to zrobić na kilka sposobów, my zaprezentujemy wam dwa z nich. Pierwszy nie wymaga instalowania żadnych programów, jest z tego powodu trudniejszy. Drugi natomiast wymaga zainstalowania programu zewnętrznego ale jest zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze.

logo, strona startowa, strona logowania, zmiana tła windows 7

 

Sposób pierwszy

1.Pierwsza rzeczą jaka musimy zrobić to  dodanie odpowiedniego wpisu do rejestru. Prostym sposobem będzie stworzenie odpowiedniego wpisu w notatniku. Wystarczy tylko skopiować poniższy link do notatnika:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background] “OEMBackground”=dword:00000001

Następnie klikamy plik->Zapisz jako, i wpisz nazwę z rozszerzeniem .reg np. wpis.reg. W polu „Zapisz jako typ” wybierz „Wszystkie pliki” i kliknij „Zapisz”. Wpis do rejestru jest gotowy wystarczy dwukrotnie klikną na utworzony plik i potwierdzić klikając „OK”.

2.Następnym krokiem będzie znalezienie obrazu który chcemy wstawić jako tło ekranu logowania. Musi mieć ono rozszerzenie jpg, pamiętajmy również o tym aby plik miał odpowiednią rozdzielczość.

Nazwij go „backgroundDefault.jpg” i skopiuj do folderu C:\Windows\System32\oobe\info\backgrounds (jeżeli któregoś katalogu nie ma należy go utworzyć).

Sposób drugi (łatwiejszy)

1.Wpisujemy w “wujka” Google nazwę programu “Windows 7 Logon Background Changer”. Pobieramy i uruchamiamy.

2.Po uruchomieniu programu klikamy na „Choose a folder” wybieramy odpowiedni folder  po czym wybieramy zdjęcie które chcemy umieścić  i klikamy na Apply. Program automatycznie dopasuje rozmiar zdjęcia do rozdzielczości naszego ekranu i umieści w odpowiednim katalogu.

Windows 7 Logon Background Changer, przykładowe okno programu, zmiana tapety

Prawda że ten sposób jest dużo prostszy?!

Wskazówka

Jeżeli  będziemy chcieli powrócić do domyślnych  ustawień tła będzie to możliwe. Wystarczy tylko  usunąć katalog backgrounds lub uruchomić program „Windows 7 Logon Background Changer”, wybrać „Windows 7 Default Wallper” i kliknąć „Apply”.

 

ZAPRASZAMY

Sklep Serwis komputerowy Niepołomice koło Wieliczka, Targowa 2G
Czynne od Poniedziałku do Piątku 8:00- 18:00
Sobota 9:00 – 13:00

Sklep komputerowy tel. 504 076 707 , 12 250 07 70

Serwis komputerowy 608 025 708

Sklep komputerowy w Niepołomicach w którym prowadzimy sprzedaż:

– komputerów nowych i używanych

– kasy i drukarki fiskalne

– drukarki atramentowe i laserowe

– tusze i tonery do drukarek

– akcesoria komputerowe i monitory

– oprogramowanie dla firm

Serwis komputerowy w Niepołomicach w który świadczymy usługi:

– naprawa laptopów

– naprawa komputerów stacjonarnych

– serwis kas fiskalnych

– serwis drukarek fiskalnych

– wymiana bga, reballing, naprawa zasilania, programowanie bios

-czyszczenie laptopa, instalacja systemów operacyjnych