gadu-gadu
gadu-gadu

Jaki komputer wybrać? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze nowego komputera

Jaki komputer wybrać? Przed tym pozornie łatwym pytaniem staje każdy kto zdecydował się na kupno nowego komputera. Pozornie wybór jest łatwy, przecież tyle jest laptopów do wyboru ale kiedy przyjdzie nam wybrać konkretny model zaczynają się kłopoty.

Jedna z podstawowych pytań jaki musimy sobie zadać nawet przed wybraniem się do sklepu, jest to do czego komputer będzie nam służył, jakie będzie miał zastosowanie i ile jesteśmy w stanie wydać na nasz komputer. Przyjmując że nie będziemy wymieniali go za rok czy dwa.

Wyróżnia się trzy podstawowe zastosowania komputerów (oczywiście jest ich więcej ale dla uproszczenia przyjmijmy taki podział):

-Komputery do przeglądania Internetu i poczty e-mail.

Jeżeli chodzi o komputery typowe do przeglądania stron internetowych, nie potrzebują one dużej mocy i wydajności. Komputery taki mogą mieć zintegrowana kartę graficzną i przeciętnej mocy obliczeniowej procesor. Pamiętajmy jednak aby nie kupować tanich laptopów gdyż Internet tak jak inne dziedziny informatyki rozwija się cały czas. Tak więc kupując komputer  do przeglądania Internetu starajmy się wybierać komputery ze średniej póki cenowej, nie warto kupować najtańszego zestawu, bo ten za rok będzie nadawał się tylko do wymiany.

 

-Komputery do pracytimthuhp

Moc obliczeniowa takiego komputera jest zależna od rodzaju wykonywanej na nim pracy. Czy będziemy wykonywali na min obliczenia księgowe, obrabiali zdjęcia czy tworzyli produkcje filmowe, komputer będzie miał odpowiednio mocna kartę graficzna i odpowiednia ilość pamięci RAM, pojemny dysk twardy. Na takim komputerze przeglądanie stron internetowych nie będzie stanowiło żadnego problemu.

 

 

 

gfm-4op-Komputery do grania

Komputery dla graczy stanowią wysoką półkę sprzętu bardzo wyspecjalizowanego. Każdy gracz wie do jakiej gry będzie musiał przystosować swój komputer i jakie musi mieć optymalne parametru aby gra działała na najlepszych ustawieniach. Oczywiście taki komputer bez najmniejszego problemu będzie otwierał strony internetowe i obsługiwał programy do obróbki grafiki czy filmów.

 

 

 

 

 

Oprócz tych podstawowych pytań zastanówmy się jeszcze nad małymi dodatkami które może posiadać nasz komputer. Jednym z takich dodatków jest port USB 3.0, który pozwoli nam szybko i sprawnie przesyłać pliki na inne urządzenia takie jak pendrive, odpowiednie wejścia np. HDMI do podłączenia naszego komputera z telewizorem itp.

Podsumowanie

Jeżeli mamy wybrać komputer to musimy zastanowić się do czego będzie on nam służył i na jaki wydatek jesteśmy przygotowani. Dobrze sobie będzie zadać te pytania jeszcze przed udaniem się do sklepu aby sprzedawca mógł łatwo określić jaki komputer będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom.

Zapraszamy serdecznie do naszego sklepu w Niepołomicach przy ulicy Targowej 2G gdzie profesjonalni doradcy pomogą każdemu kto będzie miał problem z wyborem idealnego komputera dla siebie.

ZAPRASZAMY

Sklep Serwis komputerowy Niepołomice koło Wieliczka,Targowa 2G
Czynne od Poniedziałku do Piątku 8:00- 18:00
Sobota 9:00 – 13:00

Sklep komputerowy tel. 504 076 707 , 12 250 07 70

Serwis komputerowy 608 025 708

Sklep komputerowy w Niepołomicach w którym prowadzimy sprzedaż:

– komputerów nowych i używanych

– kasy i drukarki fiskalne

– drukarki atramentowe i laserowe

– tusze i tonery do drukarek

– akcesoria komputerowe i monitory

– oprogramowanie dla firm

Serwis komputerowy w Niepołomicach w który świadczymy usługi:

– naprawa laptopów

– naprawa komputerów stacjonarnych

– serwis kas fiskalnych

– serwis drukarek fiskalnych

– wymiana bga, reballing, naprawa zasilania, programowanie bios

-czyszczenie laptopa, instalacja systemów operacyjnych