gadu-gadu
gadu-gadu

Koniec ery kart SIM

Karty SIM już w niedługiej przyszłości mogą całkowicie zniknąć. W niedalekiej przyszłości ma powstac nowy standard eSIM który powoli ma wypierać z rynku tradycyjne karty SIM. Nad tym standardem pracuje firma GSM Association która współpracuje z takimi firmami jak Samsung czy Apple.

karty sim, sim, sieci komórkowe, palce

Czym ma być standard eSIM?

Embedded SIM czyli eSim ma umożliwić wbudowanie karty SIM na stałe w urządzeniu a konkretnie na ich płycie głównej. Jakie daje nam to możliwości?

Dzięki kartom eSIM producenci telefonów komórkowych nie będą musieli instalować czytników kart które zajmują tylko niepotrzebnie miejsce. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa będzie budowa cieńszych konstrukcji telefonów i spożytkowanie wolnego miejsca na przykład na umieszczenie większej baterii co jest bardzo istotne w przypadku smartfonów.

Nowy standard kart SIM ma również za zadanie poprawić komfort użytkowników. Wyeliminuje konieczność kupowania nowych kart SIM, wszystkie dane będą wprowadzane na eSIM. Zawartość karty eSIM będzie można zmienić w dowolnej chwili.

Standard ten nie jest jeszcze stosowany w smartfonach. Na chwile obecna posiadają go tylko niektóre gadżety “ubieralne” (inteligentne zegarki lub opaski) oraz kilka wariantów iPad Pro.

e-sim, sim, mini sim, micro sim, nano simPierwsze smartfony z nowym standardem eSIM maja pojawić sie w 2018 roku.  Jeżeli chodzi o wprowadzanie tego standardu na szersza skale to producenci tacy jak Samsung, Apple czy Huawei  zaczną ja wprowadzać zapewne w 2019 roku.

Jeżeli standard e-SIM zostanie wprowadzona do powszechnego użytku przez największych producentów według przewidywań segment kart e-SIM ma zwiększyć się ponad dziesięciokrotnie. Od początkowej liczby 109 mln w 2016 roku do ponad 986 mln urządzeń  w 2021 roku.

nowe karty e sim, nowe karty

Zastosowanie kart SIM

 

Użytkownicy standardowych kart SIM nie maja się czego obawiać, nie znikną one od razu. Wszystkie urządzenia będą działały jak do tej poryczyli na kartach miniSIM, microSIM i nanoSIM.

 

 

ZAPRASZAMY

Sklep Serwis komputerowy Niepołomice koło Wieliczka

ul. Targowa 2G
Czynne od Poniedziałku do Piątku 8:00- 18:00
Sobota 9:00 – 13:00

Sklep komputerowy tel. 504 076 707 , 12 250 07 70

Serwis komputerowy 608 025 708

 

   

 

Naprawiamy laptopy takich marek jak: serwis dell, serwis acer, serwis hp, serwis msi, serwis toshiba, serwis asus, serwis packard bell, serwis samsung, serwis lenovo, serwis sony,