gadu-gadu
gadu-gadu

Koniec wsparcia podstawowego dla Windows 7

windows7 Jak podał Microsoft z dniem 13 stycznia 2015 roku zakończono wsparcie podstawowe dla Windows 7. Jednak nie należy panikować, gdyż przez kolejne 5 lat do 2020 będziemy mieć tak zwane wsparcie wydłużone. Oznacza to że Windows 7 będzie aktualizowany w zakresie bezpieczeństwa, dlatego nie należy obawiać się że nasz system zostanie dziurawy jak ser szwajcarski. Jednak po 14 stycznia 2020 roku z systemem Windows 7 stanie się to samo co z XP. Dla systemu Windows Vista wsparcie rozszerzone skończy się za dwa lata 11 kwietnia 2017 roku, wszystkie informacje możemy znaleźć na oficjalnej stronie Microsoft.

Mam Windowsa 7 co zrobić po 13 stycznia 2020 roku ?

Jak na razie nie należy wpadać w panikę, mimo tego że dla Windows’a XP dawno skończyło się wsparcie rozszerzone nadal używa go wiele osób to samo będzie z Windowsem 7. Oczywiście jeżeli masz firmę to przed upływem 13 stycznia 2020 roku warto zaktualizować system do nowszej wersji, dla własnego bezpieczeństwa. Należy liczyć się z tym że Microsoft może wydłużyć czas wsparcia rozszerzonego, powodem może być choćby popularność tegosystemu. Pamiętajmy aby pobrać i zainstalować dodatek Service Pack 1 dla Windows 7, gdyż tylko wtedy obejmuje wsparcie rozszerzone.

 

Na co się przesiąść 8 czy 10 ?

windows8_10Jak widać pozostało nam jeszcze 5 lat, firmy i wielkie korporacje zapewne nie będą czekały na ostatnią chwilę. Zapewne przeciętnemu użytkownikowi nie będzie się śpieszyło, większość też po dacie wygaśnięcia wsparcia rozszerzonego zostanie przy Windows 7. Nie ma co się oszukiwać migracja nastąpi przy zakupie nowego laptopa, już teraz ciężej znaleźć nowego laptopa z siódemką i dlatego wybierane są laptopy z ósemką. Za pięć lat ciężko będzie znaleźć laptopa z Windows 8 i dlatego będziemy kupowali Windows 10 a czekali na premierę 11 lub 12.ubuntu-beta

A może jakaś alternatywa ?

Oczywiście alternatywa jest jednak nie dla każdego, to darmowy system Linux. Jest on rozpowszechniany na licencji GPL Open Source i z powodzeniem można go używać zarówno w domu jak i komercyjnie w firmie. Instalacja i uruchomienie jest banalnie prosta, do wypróbowania tego systemu nie trzeba nawet instalować go na dysku twardym.

Dla użytkowników które nigdy nie miały do czynienia z systemem Linux polecamy dystrybucję Ubuntu.

Sklep komputerowy w Niepołomicach pomoże w instalacji każdego systemu operacyjnego.

 

ZAPRASZAMY

Niepołomice ul. Targowa 2G
Czynne od Poniedziałku do Piątku 8:00- 18:00
Sobota 9:00 – 13:00

tel. 504 076 707 , 12 250 07 70

1111111

serwis komputerowy, sklep komputerowy Niepołomice, czyszczenie laptopów, czyszczenie laptopów po zalaniu, profesjonalny serwis komputerowy, instalacja windows, przyspieszanie komputera,  najlepsze serwis komputerowy niepołomice, najlepsze serwis komputerowy w niepołomicach, ,profesjonalny serwis komputerowy niepołomice, profesjonalny serwis komputerowy w niepołomicach, sklep komputerowy niepołomice, sklep komputerowy w niepołomicach, czyszczenie komputera, czyszczenie komputera po zalaniu,  naprawa laptopów acer, asus, toshiba, hp, dell, lenovo, Hewlett-Packard, packard bell, używane laptopy, używane laptopy z gwarancją, używane laptopy z gwarancją Niepołomice, Najlepszy serwis komputerowy, Najlepszy serwis komputerowy w niepołomicach, profesjonalna naprawa laptopów niepołomice, podłęże, wieliczka, zagórze, staniątki, wola batorska, tanie laptopy używane, tanie laptopy nowe,