Przejdź do treści

Serwis

Serwisowaniem i naprawą laptopów zajmujemy się już od ponad piętnastu lat. Zdobyte przez ten czas doświadczenie pozwala nam na szybką diagnozę uszkodzenia w laptopie oraz fachową naprawę dzięki profesjonalnemu zapleczu serwisowemu. Nasz serwis wyposażony jest w urządzenia i sprzęt do naprawy, który pozwala nam na wykonanie profesjonalnej naprawy laptopa, notebooka czy innego komputera. Do napraw używamy wysokiej jakości części eksploatacyjnych. Dzięki temu mają Państwo pewność, że laptop będzie sprawnie i długo pracował co potwierdza nasza dwunastomiesięczna gwarancja. Nasz serwis znajduje się w Niepołomicach. Jesteśmy przy drodze krajowej nr 75 biegnącej z Krakowa i Nowej Huty do Szarowa, Kłaja oraz na autostradę A4, która łączy wschodnią Polskę z zachodnią. Dlatego dojazd do naszego serwisu laptopów jest bardzo prosty zarówno z Wrocławia, Krakowa, Katowic czy Bochni i Tarnowa. Oczywiście działamy na terenie całej Polski, a najprostszym sposobem dostarczenia laptopa do naszego serwisu jest firma kurierska.

Wykonujemy profesjonalne usługi:

Wyposażenie serwisu laptopów PCLAP-ALERT

Poniżej przedstawiamy główne urządzenia serwisowe, które są na wyposażeniu naszego serwisu. Nie będziemy tutaj pokazywać Państwu takich narzędzi jak śrubokręty czy kable serwisowe, gdyż po pierwsze, nie starczyło by na to strony, a po drugie, tak podstawowe narzędzia muszą być w każdym serwisie.

Stacje lutownicze LY IR-PRO-SC V3.0 i Scotle IR-360

Naszym serwisantom służy sprzęt z najwyższej półki. Na wyposażeniu posiadamy dwie stacje do lutowania BGA i SMD. Stacje są specjalnie zaprojektowane do napraw laptopów, komputerów, kart graficznych, konsol XBOX, Sony PlayStation i innych urządzeń elektronicznych, przy których wymagana jest wysoka dokładność i precyzja lutowania.

Stacje lutownicze W.E.P. 992D i Aoyue Int2703A+

Stację lutowniczą W.E.P i Aoyue wykorzystujemy głównie jako urządzenie pomocnicze. Służy nam do montażu nowych kulek na układach BGA, oczyszczania płyty ze starej cyny, odsysania cyny, oraz innych prac, które wymagają punktowego podgrzania lub wylutowania innych układów.

Zasilacz laboratoryjny RXN-305D

Na wyposażeniu naszego sklepu/serwisu jest zasilacz laboratoryjny RXN-305D.
Idealnie nadaje się do prac naukowych, laboratorium oraz prac serwisowych.
Jest to niezbędne urządzenie w naszym serwisie głównie wykorzystywane przy naprawie zasilania laptopów i notebooków.

Programator Wellon VP-990

Programator Wellon służy nam do programowaniu układów BIOS najczęściej po nieudanej aktualizacji przez klienta. Zdarzają się też sytuacje że BIOS uszkodzi się samoistnie i po włączeniu nie ma żadnej reakcji komputera. Urządzenie to wyciągało już z opresji wielu naszych klientów gdzie inne serwisy nie dawały rady. Programator obsługuje ponad 80000 układów, lista ta rośnie z każdą aktualizacją.

Myjka ultradźwiękowa RE-US400 US

Myjka ultra dźwiękowa służy nam głównie do serwisowania laptopów po zalaniu.

Stacja dokująca do dysków twardych

Stacja dokująca do dysków twardych pozwala nam w szybki i skuteczny sposób zrobić kopię dysku. Jest to bardzo pomocne urządzenie gdy chcemy wymienić w laptopie dysk na większy, szybszy lub gdy stary dysk wykazuje już błędy (BAD SECTOR’y). Urządzenie bez użycia komputera pozwala nam na szybkie wykonanie kopii dysku. Więc jeśli Twój dysk odmawia posłuszeństwa lub po prostu chcesz wymienić go na szybszy i większy z zachowaniem wszystkich danych to serwis PCLAP-ALERT wykona dokładną kopię dysku

Oscyloskop DS1074Z Rigol

Oscyloskop stosuje się do badania przebiegów szybkozmiennych, niemożliwych do bezpośredniej obserwacji przez człowieka. Jest podstawowym przyrządem pomiarowym w pracowni elektronika.

CZĘŚCI EKSPLOATACYJNE DO NAPRAWY LAPTOPÓW

Poprawna naprawa to nie tylko sprzęt stosowany do naprawy czy wiedza. Ważnym elementem są też części zamienne, które w naszym serwisie są najwyższej jakości. Dzięki temu wykonana naprawa jest skuteczna a dowód w postaci dwunastomiesięcznej gwarancji na wykonywaną naprawę potwierdza naszą solidność.

Kule cynowo-ołowiowe

Do montażu oraz naprawy układów BGA używamy wysokiej jakości kul cynowych z dodatkiem ołowiu. Z zastosowania kul cynowych z ołowiem płyną same korzyści. Trwałość połączenia układu BGA z płytą jest o wiele wyższa w porównaniu z kulami cynowymi bez ołowiu. Kule cynowe z dodatkiem ołowiu mają dwie ważne zalety. Po pierwsze, lutowanie odbywa się w niższej temperaturze co chroni płytę główną przed uszkodzeniem. Po drugie, dodatek ołowiu zwiększa wytrzymałość połączenia. Cyna jest bardzo krucha, dlatego odklejenie układu może powstać nawet gdy lekko uderzymy laptopa czy nawet podczas przenoszenia. W nowych laptopach producenci stosują kulki cynowe bez dodatku ołowiu. W efekcie układy mocno nagrzewające się potrafią odkleić się od płyty przeważanie tuż po gwarancji producenta. Unia Europejska wprowadziła dyrektywę, która zabrania stosowania kul ołowiowo-cynowych czy ołowiowych. Chodzi o to, aby w elektrośmieciach znalazło się jak najmniej substancji szkodliwych takich jak ołów, rtęć czy kadm. W efekcie produkujemy więcej elektrośmieci, gdyż sama cyna może jest mniej szkodliwa, ale jest też bardziej krucha co sprzyja powstawaniu pęknięć (zimne luty). Dyrektywa ta dotyczy nowych urządzeń elektrycznych, dlatego stosowanie podczas naprawy kul cynowo-ołowiowych czy ołowiowych jest legalne i dozwolone.

Topnik

Podczas procesu lutowania rozgrzane spoiwo wchodzi w reakcję z tlenem. Na spoiwie tworzą się niekorzystne trudnotopliwe związki niemetaliczne a w szczególności tlenki metali. Aby zapobiec takiej sytuacji serwis PCLAP-ALERT stosuje najwyższej jakości topniki, które przeciwdziałają takiej sytuacji.

Topniki w procesie lutowania spełniają ważne funkcje:
– usuwają tlenki i inne zanieczyszczenia,
– zapobiegają powstawania tlenków podczas procesu lutowania,
– ułatwiają topnienie,
– zwiększają płynność stopu lutowniczego.

Pasta i termopady

Podczas montażu układu chłodzenia stosujemy wysokiej jakości termo-pady LAIRD oraz pastę termo-przewodzącą ARCTIC MX-4. Pastę termo-przewodzącą stosuje się aby zwiększyć powierzchnię przylegania radiatora do rdzenia układu BGA. Dzięki temu przepływ ciepła z rdzenia do radiatora jest wyższy.

Pasta, którą stosujemy ma w składzie specjalne mikrocząsteczki węgla, które prowadzą do bardzo dużej przewodności cieplnej. Zastosowanie tej pasty gwarantuje szybkie rozproszenie ciepła z rdzenia układu BGA. Szczególnie jest to ważne na układach CPU (procesor) i GPU (układ graficzny). Pasta jest wolna od jakichkolwiek metali, nie przewodzi prądu co eliminuje ryzyko zwarcia i zapewnia ochronę delikatnych układów komputera.

Termo-pady LAIRD (ang. thermal pads) stosuje się w miejscach, gdzie nie ma możliwości zastosowa­nia pasty termo-przewodzącej (np. duża szczelina powietrzna, czy nierówne podłoże). Cechują się wysoką ściśliwością i elastycznością oraz znakomitymi właściwo­ściami dielektrycznymi. Parametry te zapewniają dobre dopasowanie pada do elementów, które wymagają chłodzenia.