gadu-gadu
gadu-gadu

Fujitsu-Siemens

fujitsu siemens computers logo

Serwis laptopów PCLAP-ALERT zajmuje się pogwarancyjną naprawą laptopów firmy
Fujitsu-Siemens.

Najczęstsze usterki w laptopach Fujitsu-Siemens

– laptop nie włącza się,
– laptop włącza się, ale nie ma obrazu,
– laptop nie wykrywa dysków, napędów optycznych lub urządzeń USB
– laptop włącza się, ale obraz jest zniekształcony, wyświetlane są różne kolory,
dziwne znaki lub ekran jest podzielony w pionie lub poziomie,
– problemy z instalacją sterowników graficznych.

logo ati raedon, układ graficzny ati raedon, układ graficzny nvidia, logo geforce

Naprawa laptopów Fujitysu-Siemens

Powyższe objawy najczęściej spowodowane są przez uszkodzenie układu graficznego lub zintegrowanej karty graficznej razem z mostem północnym.

W przypadku uszkodzenia karty graficznej nVidia w laptopie Fujitsu Siemens, jedyną skuteczną naprawą jest wymiana układu graficznego na nowy. Gdy laptop Fujitsu-Siemens ma kartę graficzna ATI Radeon możliwe jest wykonanie reballingu, jednak nie dajemy pewności i gwarancji, że naprawa przyniesie odpowiednie skutki przez dłuższy czas. Dlatego w wypadku laptopów Fujitsu-Siemens z kartami ATI Raedon zalecamy wymianę układu na nowy.

 

Najczęstsze objawy brudnego układu chłodzenia

– laptop często się sam resetuje po dłuższej pracy,
– laptop zawiesza,
– laptop przegrzewa się.

Jeżeli laptop często sam się resetuje, zawiesza w trakcie pracy i przegrzewa się. To jest to ostatni moment, aby uchronić laptopa przed kosztowną naprawą.

układ chłodzenia laptopa po czyszczeniuNajprawdopodobniej Twój laptop ma już brudny układ chłodzenia i samoistne resetowanie czy zawieszanie się to pierwszy objaw a zarazem zabezpieczenie przed przegrzaniem i kosztowną naprawą. Niestety nie wystarczy tu zakup sprężonego powietrza i przedmuchanie gdyż kurz zostanie ponownie wepchnięty do środka często blokując wentylator, co powoduje tylko skutek odwrotny do zamierzonego. Jedyna i skuteczna naprawa to kompleksowe czyszczenie całego układu z wymianą termopasty oraz termopadów.