gadu-gadu
gadu-gadu

Packard Bell

logo packard bell

Serwis laptopów PCLAP-ALERT zajmuje się pogwarancyjną naprawą laptopów firmy
Packard Bell.

Najczęstsze usterki w laptopach Packard Bell

– laptop nie włącza się,
– laptop włącza się, ale nie ma obrazu,
– laptop nie wykrywa dysków, napędów optycznych lub urządzeń USB,
– laptop włącza się, ale obraz jest zniekształcony, wyświetlane są różne kolory,
dziwne znaki lub ekran jest podzielony w pionie lub poziomie,
– problemy z instalacją sterowników graficznych.

logo ati raedon, układ graficzny ati raedon, układ graficzny nvidia, logo geforce

Naprawa laptopów Packard Bell

Powyższe objawy najczęściej spowodowane są przez uszkodzenie układu graficznego lub zintegrowanej karty graficznej razem z mostem północnym.

W przypadku uszkodzenia karty graficznej nVidia w laptopie Packard Bell jedyną skuteczną naprawą jest wymiana układu graficznego na nowy. Gdy laptop Packard Bell ma kartę graficzną ATI Radeon możliwe jest wykonanie reballingu, jednak nie dajemy pewności i gwarancji, że naprawa przyniesie odpowiednie skutki przez dłuższy czas. Dlatego w wypadku laptopów Packard Bell z kartami ATI Raedon zalecamy wymianę układu na nowy.

 

Najczęstsze objawy brudnego układu chłodzenia

– laptop często się sam resetuje po dłuższej pracy,
– laptop zawiesza,
– laptop przegrzewa się.

Jeżeli laptop często sam się resetuje, zawiesza w trakcie pracy i przegrzewa się to jest to ostatni moment, aby uchronić laptopa przed kosztowną naprawą.

układ chłodzenia laptopa po czyszczeniuNajprawdopodobniej Twój laptop ma już brudny układ chłodzenia i samoistne resetowanie czy zawieszanie się to pierwszy objaw a zarazem zabezpieczenie przed przegrzaniem i kosztowną naprawą. Niestety nie wystarczy tu zakup sprężonego powietrza i przedmuchanie gdyż kurz zostanie ponownie wepchnięty do środka często blokując wentylator, co powoduje tylko skutek odwrotny do zamierzonego. Jedyna i skuteczna naprawa to kompleksowe czyszczenie całego układu z wymianą termopasty oraz termopadów.