gadu-gadu
gadu-gadu

Samsung

logo samsung

Serwis laptopów PCLAP-ALERT zajmuje się pogwarancyjną naprawą laptopów firmy Samsung.

Najczęstsze usterki w laptopach Samsung

– laptop nie włącza się,
– laptop włącza się, ale nie ma obrazu,
– laptop nie wykrywa dysków, napędów optycznych lub urządzeń USB,
– laptop włącza się, ale obraz jest zniekształcony, wyświetlane są różne kolory,
dziwne znaki lub ekran jest podzielony w pionie lub poziomie,
– problemy z instalacją sterowników graficznych.

logo ati raedon, układ graficzny ati raedon, układ graficzny nvidia, logo geforce

Naprawa laptopów Samsung

Powyższe objawy najczęściej spowodowane są przez uszkodzenie układu graficznego lub zintegrowanej karty graficznej razem z mostem północnym.

W przypadku uszkodzenia karty graficznej nVidia w laptopie Samsung, jedyną skuteczną naprawą jest wymiana układu graficznego na nowy. Gdy laptop Samsung ma kartę graficzną ATI Radeon możliwe jest wykonanie reballingu, jednak nie dajemy pewności i gwarancji że naprawa przyniesie odpowiednie skutki przez dłuższy czas. Dlatego także w wypadku laptopów Samsung z kartami ATI Raedon zalecamy wymianę układu na nowy.

 

Najczęstsze objawy brudnego układu chłodzenia

– laptop często się sam resetuje po dłuższej pracy,
– laptop zawiesza,
– laptop przegrzewa się.

Jeżeli laptop często sam się resetuje, zawiesza w trakcie pracy i przegrzewa się. To jest to ostatni moment, aby uchronić laptopa przed kosztowną naprawą.

układ chłodzenia laptopa po czyszczeniuNajprawdopodobniej Twój laptop ma już brudny układ chłodzenia i samoistne resetowanie czy zawieszanie się to pierwszy objaw a zarazem zabezpieczenie przed przegrzaniem i kosztowną naprawą. Niestety nie wystarczy tu zakup sprężonego powietrza i przedmuchanie gdyż kurz zostanie ponownie wepchnięty do środka często blokując wentylator, co powoduje tylko skutek odwrotny do zamierzonego. Jedyna i skuteczna naprawa to kompleksowe czyszczenie całego układu z wymianą termopasty oraz termopadów.