gadu-gadu
gadu-gadu

Top 5 usterek laptopów

PCLAP-ALERT przedstawiamy  5 najpopularniejszych usterek z którymi spotykamy się podczas prac serwisowych. Nasz serwis komputerowy posiada szerokie doświadczenie  w naprawie każdej z usterek.

asus menteseta miri, płyta główna, serwis komputerowy, naprawa komputera, naprawa laptopa,

Nagły brak obrazu

Artefakty na ekranie

Problem z uruchamianiem

Samoczynne wyłączanie się w trakcie pracy

Uszkodzenia mechaniczne

Jak powstają takie usterki w naszych laptopach?

uszkodzona matryca, rozbita matryca, rozlana matryca, Usterki typu nagły brak obrazu lub artefakty na ekranie (paski, krzaczki, przebarwienia, które uporczywie widnieją na matrycy) bardzo często wynikają z uszkodzenia grafiki, które to mogą powstać w następstwie przegrzania sprzętu. Zbyt intensywne obciążania grafiki komputerowej może znacznie skrócić jej żywotność.

Problem z uruchomieniem laptopa najczęściej spowodowane są uszkodzeniami układu zasilania. Uszkodzenia tego typu najczęściej wynikają z zastosowania zasilacza niskiej jakości, który najczęściej nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniego napięcia do naszego laptopa, spowodować to może rozległe uszkodzenia naszego komputera. Pamiętajmy zatem, aby dobierając zasilacz do naszego laptopa spełniał on te same parametry co nasz oryginalny zasilacz. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy zasilacz który zamierzamy kupić spełnia te kryteria, należy odwiedzić serwis komputerowy  w Niepołomicach i zapytać czy dany zasilacz jest odpowiedni do naszego laptopa.

Problemy z uruchamianiem się sytemu na naszych laptopach najczęściej spowodowany jest uszkodzeniem dysku twardego. Ich przyczyna jest najczęściej niewielki wstrząs lub upadek. Nie doprowadzi on do uszkodzenia mechanicznego samego laptopa jednak doprowadzić to może do sytuacji uszkodzenia samego dysku czego następstwem będzie uszkodzenie brak możliwości odczytu danych. PCLAP-ALERT radzi, zamiast rzucać laptopa na łóżko, połóżmy go. Zamiast Przenosić go luzem w plecaku, użyjmy odpowiedniego pokrowca czy etui. Dysk twardy pracuje z dużą prędkością kilku tysięcy obrotów na minutę. Dlatego laptopa trzeba przenosić delikatnie, niezalecane jest przenoszenie naszego laptopa podczas pracy. O skutkach przenoszenia laptopa podczas pracy można przeczytać w artykule Dlaczego nie należy przenosić włączonego laptopa ?

komputer, crusch, uszkodzony, rozbity, qwerty, srebrny rozbity, uszkodzona klawiatura, pęknięta matryca

Uszkodzenia mechaniczne to uszkodzenia które powstają z winy użytkownika do najczęstszych zalicza się zalanie (kawa, herbata, sok), zdarzają się uszkodzenia mechaniczne na skutek upadku lub pociągnięcia za przewód zasilania, słuchawek, LAN. Zdarzają się sytuacje w których zostawimy jakiś przedmiot na naszym laptopie a następnie szybko go zamkniemy. Wtedy mamy również matryce do wymiany. Pamiętajmy aby nie przenosić swojego laptopa trzymając go za matrycę, może to bardzo szybko doprowadzić do uszkodzenia laptopa.hp, uszkodzenie, obudowa, matryca, pęknięty laptop, hp, pęknięta matryca

Jeżeli chodzi o baterie w czasie uszkodzeń szczegółowo zostało to opisane w artykule o bateriach który można przeczytać w artykule Bateria – najczęściej zadawane pytania.

Przypadek zalania laptopa i sposób postępowania w takim przypadku opisane zostało w artykule Co zrobić gdy zalejemy laptopa?

 

 

                                                                                                                  ZAPRASZAMY

Sklep Serwis komputerowy Niepołomice koło Wieliczka

Targowa 2G
Czynne od Poniedziałku do Piątku 8:00- 18:00
Sobota 9:00 – 13:00

Sklep komputerowy tel. 504 076 707 , 12 250 07 70

Serwis komputerowy 608 025 708

 

GŁÓWNE USŁUGI ŚWIADCZONE PRZEZ NASZ SERWIS KOMPUTEROWY:

·         naprawa karty graficznej

·         wymiana układu BGA, nowy chipset

·         naprawa zasilania na płycie głównej

·         naprawa laptopa po nieudanej aktualizacji BIOS’u

·         naprawa laptopa po zalaniu

·         wymiana gniazd zasilania w laptopie

·         wymiana kabla zasilacza

·         wymiana klawiatury w laptopie

·         wymiana matrycy w laptopie

·         wymiana lub naprawa zawiasów w laptopie

·         czyszczenie laptopa

·         instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych – rozbudowa, modernizacja laptopa

Dzięki usłudze door to door działamy na terenie całej Polski.

pobrany-plik

Zapraszamy wszystkich z miast: Dęblin, Ryki, Kozienice, Puławy, Garwolin, Kazimierz Dolny, Kock, Radom, Pionki, Lublin, Kraśnik, Warszawa, Siedlce, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Gdańsk, Katowice, Bydgoszcz, Toruń, Szczecin, Rzeszów, Gdynia, Zakopane, Białystok, Opole, Częstochowa, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Olsztyn, Zielona Góra, Kalisz, Sopot, Nowy Sącz, Wałbrzych, Trójmiasto, Radom, Tarnów, Płock, Słupsk, Bielsko-Biała, Legnica, Gliwice, Sosnowiec, Rybnik, Nowy Targ, Elbląg, Zabrze, Gniezno, Dąbrowa Górnicza, Bytom, Ruda Śląska, Zamość, Chełm, Przemyśl, Włocławek, Opoczno, Kołobrzeg, Nowa Ruda, Tarnobrzeg, Sandomierz, Tymbark, Limanowa, Niepołomice, Nowy Wiśnicz, Proszowice, Niepołomice,  Wieliczka…

 

 

Naprawiamy laptopy takich marek jak: serwis dell, serwis acer, serwis hp, serwis msi, serwis toshiba, serwis asus, serwis packard bell, serwis samsung, serwis lenovo, serwis sony.