Przejdź do treści

Akcesoria do Laptopów


Często zdarza się tak że po upływie gwarancji trzeba dokupić do naszego laptopa baterie czy zasilacz. Są to akcesoria które musimy zakupić aby nasz laptop mógł funkcjonować prawidłowo. Jednak do naszego laptopa możemy dokupić nie tylko  akcesoria które są konieczne do jego funkcjonowania ale również możemy także polepszyć komfort pracy na naszym laptopie i zaopatrzyć się w odpowiednie  dodatkowe akcesoria.

Akcesoria do laptopów podzielić można na wiele kategorii. Najlepszym sposobem będzie prosty podział na dwie kategorie. Pierwszą z nich będzie kategoria akcesoria i części, czyli takie które kupujemy aby nasz komputer odzyskał dawną sprawność lub działał lepiej.

Takie akcesoria to:

Bateria – jedna z najczęściej zużywających się części w laptopie. Jeżeli nasz laptop jest podłączony cały czas do prądu to zużyta bateria nie jest dla nas problemem. Jeżeli jednak laptop służy nam do pracy w terenie to musimy się zaopatrzyć w nowy akumulator do naszego laptopa.

Zasilacz – doprowadza prąd do naszego laptopa. To dzięki niemu możemy ładować baterie w naszym laptopie. Zdarza sie jednak że nasz zasilacz odmawia nam posłuszeństwa.

Pamięć RAM – zwiększona ilość pamięci ram pozwala naszemu komputerowi działać sprawniej i szybciej.pamieć ram, hyperx, impact, ddr4, ram do laptopa

Dysk twardy HDD lub szybszy SSD – zdarza się że nasz dysk twardy ulega uszkodzeniu i jest to rzeczą normalną. Czasem przy zakupie nowego dysku można dołożyć kilka złotych i zafundować sobie lepszy komfort użytkowania w postaci szybkiego dysku SSD.

Drugim rodzajem akcesoriów są dodatki które ułatwią nam korzystanie z laptopa:

Myszka – ktoś może się zapytać po co myszka do laptopa ale podczas przeglądania stron internetowych wygodniej nam będzie korzystać z myszy komputerowej niż z touchpada.

Podkładka chłodząca – podczas upalnych dni kiedy nasz laptop musi pracować kilka godzin.

Zewnętrzny dysk – jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób które pracują w domu, zewnętrzny dysk może nam służyć nie tylko do przenoszenia dużych ilości danych ale i do gromadzenia zdjęć czy filmów z wakacji. Dzięki jego poręczności w każdej chwili możemy mięć dostęp do naszych plików.

Modem LTE – jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi mobilnych którzy dużo podróżują. Modem LTE nie potrzebuje zewnętrznego zasilania, wystarczy tylko podpiąć go do naszego laptopa i już możemy cieszyć sie z dostępu do internetu.

Zewnętrzne DVD – jest to urządzenie przeznaczone dla osób które maja laptopy pozbawione odtwarzacza DVD lub CD w swoich laptopach. Choć płyty DVD powoli wychodzą już z użycia to nadal są one popularne i dość często można spotkać filmy czy zdjęcia nagrane na tych nośnikach danych.

Słuchawki – Dźwięk zapewniany przez laptopowe głośniki zazwyczaj nie powala na kolana. Producenci komputerów mobilnych w ostatnich latach znacznie się poprawili w tej materii, ale wciąż do ideału daleko.

Ilość akcesoriów które są dostępne do naszych laptopów jest ogromna i każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy jednak aby mieć pewność co do słuszności doboru akcesoriów do naszego laptopa i zakupu tylko najlepszej jakości możemy a nawet powinniśmy zawsze najbliższy sklep komputerowy i skonsultować co do wyboru produktu który nas interesuje.  Wtedy będziemy mieli pewność że dokonaliśmy mądrego zakupu.