Przejdź do treści

Czytelnia

Z HDD na SSD

Wśród użytkowników komputerów panuje mylne przekonanie że kiedy ich komputer zaczyna wolno działać rozwiązaniem które...

Czytaj więcej

Overclocking

Od  pewnego czasu bardzo popularnym tematem stało się overclocking czyli  podkręcanie komputera. Czym tak naprawę...

Czytaj więcej

Samodzielne składanie komputera

Samodzielne złożenie komputera stacjonarnego wbrew pozorom nie jest takie proste jakby mogło się wydawać.
 Kiedy postanowimy samodzielnie złożyć komputer swoich marzeń okazuje się to przerosnąć nasze możliwości

Czytaj więcej »

Dlaczego warto posiadać legalne programy.

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z pojęciem pirackiego oprogramowania. Nielegalne
oprogramowanie to nic innego jak program lub system operacyjny który jest zainstalowany na komputerze w sposób nielegalny czyli bez wiedzy jego autora.

Czytaj więcej »

JPK czyli Jednolity Plik Kontrolny

Co to jest Jednolity Plik kontrolny?

To zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej »

Profesjonalny serwis komputerowy PCLAP-ALERT

Zapraszamy do profesjonalnego serwisu komputerowego jakim jest www.pclap-alert.pl w Niepołomicach. Posiadamy profesjonalne zaplecze serwisowe oraz wyszkoloną kadrę, co pozwala nam wykonywać dla Państwa DARMOWE DIAGNOZY oraz szybkie naprawy.

Czytaj więcej »

Co to jest BGA?

BGA (z angielskiego – “Ball Grid Array”). BGA jesty typem obudowy układów scalonych. Obudowa BGA charakteryzuje się sferycznymi połączeniami w siatce rastrowej

Czytaj więcej »
ups, zasilacz awaryjny, green cell, sklep komputerowy wieliczka, serwis komputerowy wieliczka

UPS – Zasilacz awaryjny

UPS  ( ang. uninterruptible power supply ) czyli zasilacz awaryjny, który wyposażony jest w akumulator. Kiedy nastąpi przerwa lub zakłócenia w sieci energetycznej UPS przełącza swoje

Czytaj więcej »

Porty w laptopach cz.1

Producenci notebooków montują w swoich urządzeniach różnego rodzaju porty i wejścia. Podczas planowania zakupu laptopa warto było by zapoznać się z tymi oznaczeniami  i zastosowaniami poszczególnych portów

Czytaj więcej »

Koniec ery kart SIM

Karty SIM już w niedługiej przyszłości mogą całkowicie zniknąć. W niedalekiej przyszłości ma powstac nowy standard eSIM który powoli ma wypierać z rynku tradycyjne karty SIM.

Czytaj więcej »

Top 5 usterek laptopów

PCLAP-ALERT przedstawiamy  5 najpopularniejszych usterek z którymi spotykamy się podczas prac serwisowych. Nasz serwis komputerowy posiada szerokie doświadczenie  w naprawie każdej z usterek.

Czytaj więcej »

Majówka z laptopem

Już niedługo długi weekend majowy. Okres wyjazdów, grillowania i spędzania tego wolnego czasu na świeżym powietrzu z rodzina i przyjaciółmi.

Czytaj więcej »

Po co aktualizować system?

Wiele osób irytuje się kiedy podczas włączania lub wyłączania  ich komputera pojawia się komunikat o aktualizacji systemy. Niewiele osób jednak wie jak ważne są te irytujące aktualizacje.

Czytaj więcej »

Z HDD na SSD

Wśród użytkowników komputerów panuje mylne przekonanie że kiedy ich komputer zaczyna wolno działać rozwiązaniem które od razu nasuwa się  to zwiększenie pamięci RAM

Czytaj więcej »

Overclocking

Od  pewnego czasu bardzo popularnym tematem stało się overclocking czyli  podkręcanie komputera. Czym tak naprawę jest?

Czytaj więcej »

Modernizacja laptopa

Twój laptop zwolnił, praca na nim stała się męczarnią, może warto zastanowić się nad modernizacją zanim zdecydujesz zakupić nowy komputer.

Czytaj więcej »