Przejdź do treści

Samodzielne składanie komputera


Samodzielne złożenie komputera stacjonarnego wbrew pozorom nie jest takie proste jakby mogło się wydawać.karta graficzna, wnętrze komputera, pclap-alert niepołomice, składanie komputera, podzespoły komputerowe,  Kiedy postanowimy samodzielnie złożyć komputer swoich marzeń okazuje się to przerosnąć nasze możliwości

Jednym z podstawowych problemów jest dobór odpowiednich części (podzespołów), jeżeli chcemy wybrać odpowiednie podzespoły takie jak procesor, płyta główna, twardy dysk (HDD czy SSD a może SSHDD) czy pamięć RAM. Jeden z prostych przykładów jest wybór procesora.

Powiedzmy że chcemy wybrać sobie szybki procesor, kiedy naszym oczom ukarze się  lista z propozycjami można dostać lekkiego zawrotu głowy. Jest to dopiero początek gdyż do procesora trzeba dobrać odpowiednią płytę główną. Może się okazać że nasz procesor nie będzie pasował do płyty głównej która kupiliśmy (cena płyty głównej waha się w granicach od 200zł do nawet 1000 zł ). Tak więc błąd doboru złej płyty głównej może nas wiele kosztować. Jest to dopiero początek jeżeli uda nam się skompletować  zestaw marzeń trzeba będzie go złożyć. Odpowiednie zamontowanie samego procesora, radiatora na procesorze, użycie przy tym pasty termoprzewodzącej, podpięcie zasilacza i kiedy nasz zestaw jest gotowy instalacja systemu i sterowników… itd

Jak widać proces składania komputera jest skomplikowany i nieraz może się okazać że przerośnie nasze możliwości.

W takim przypadku Najlepszym sposobem będzie udania się do naszego sklepu PCLAP-ALERT w Niepołomicach. Dzięki świetnie wyszkolonej kadrze możemy zagwarantować Państwu najwyższą jakość usług. Każdy komputer który jest u nas składany jest indywidualnie dopasowywany,  ściśle według życzenia i preferencji naszego klienta. Jeżeli Państwo postanowią zaufać naszemu doświadczeniu, będą Państwo mieli pewność że komputer.

Sklep komputerowy PCLAP-ALERT zadba o prawidłowe złożenie komputera, natomiast serwis  zadba o opiekę nad sprzętem komputerowym.