Przejdź do treści

Majówka z laptopem


Już niedługo długi weekend majowy. Okres wyjazdów, grillowania i spędzania tego wolnego czasu na świeżym powietrzu z rodzina i przyjaciółmi. Nie rzadko na ten wypoczynek zabieramy ze sobą laptopa dzięki któremu możemy słuchać ulubioną muzykę, obejrzeć film czy porozmawiać ze znajomymi na Skype . W chwilach nostalgii i odpoczynku nie zapomnijmy o kilku zasadach bezpieczeństwa których powinniśmy przestrzegać zabierając nasz sprzęt na łono natury aby potem nie mieć złych wspomnień.

Specjaliści z PCLAP-ALERT udzielą wam kilka rad aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Kradzież

Jedną z  rzeczy jakie mogą zdarzyć nam się na wyjazdach plenerowych jest kradzież naszego laptopa. Ochrona naszego laptopa przed kradzieżą nie jest rzeczą prostą biorąc pod uwagę fakt że okazja czyni złodzieja i  będzie znajdował się w miejscu gdzie dostęp do niego będzie miało wiele osób i nie zawsze będziemy znali wszystkich. Dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie przymocowanie go stalową linka do jakiegoś obiektu. Będzie to możliwe dzięki specjalnemu gniazdu które jest montowane praktycznie w  każdym laptopie. Takie rozwiązanie może i nie będzie wyglądało estetycznie ale na pewno będziemy bardziej spokojni  o to czy nasz laptop nie zmieni właściciela.

Dokładniej o zabezpieczaniu laptopa przed kradzieżą będziemy pisali w innym artykule.

Zalanie

Kiedy zabezpieczymy naszego laptopa przed kradzieżą  warto też pamiętać o tym że nie przepadają one szczególnie za wodą. Nie tylko nasz laptop ale i inne nasze urządzenia jak np. telefony czy tablety. Jeżeli nasz laptop zostanie zalany nawet niewielka ilością wody musimy natychmiast musimy go wyłączyć i wyciągnąć baterie. Nie próbujmy suszyć go suszarką tylko jak najszybciej zanieśmy go do serwisu komputerowego. PCLAP-ALERT zajmuje się naprawą laptopów po zalaniu. Pamiętajmy że nawet najmniejsza ilość wody może spowodować zwarcie w naszym komputerze i bardziej go uszkodzić.  Żeby zabezpieczyć  nasz sprzęt przed zalaniem musimy umieścić go w miejscu gdzie nie tylko nie będzie miał  bezpośredniego kontaktu  z cieczami  ale także musimy pamiętać o samej naturze. Opady deszczu, zawilgocone miejsca,  naturalne zbiorniki wodne tez stanowią zagrożenie dla naszych laptopów.

Upadek

Podczas korzystania z laptopa nie tylko na zewnątrz ale i w domu  należy uważać na to aby nasz laptop n doznał urazu mechanicznego. Nawet najmniejsze uderzenie w laptopa lub upadek może  spowodować poważne uszkodzenia. Pamiętajmy że uderzenie w laptopa podczas pracy może spowodować uszkodzenie dysku twardego.

Zabezpieczenie podczas podróży

Ważna rzeczą jest też transport naszego laptopa do miejsca docelowego. Ważne jest nie tylko jak ale i w czym przewozimy nasz komputer. Zwykła plastikowa siatka ze sklepu  rzucona na półkę do bagażnika czy na tylnym siedzeniu, nie załatwi sprawy. Nasz laptop musi być przewożony w torbie lub plecaku specjalnie do tego przystosowanego. Pamiętajmy jednak że sama torba czy plecak nie wystarcza aby nasz laptop był  bezpieczny pamiętajmy żeby inna torba albo inna rzecz nie uderzyła w miejsce gdzie znajduje się nasz laptop.

 

Wiadomo że nie można przewidzieć wszystkich sytuacji które mogą zagrozić naszemu laptopowi. Nawet gdy nigdzie nie wyjeżdżając możemy uszkodzić nasz komputer. Jeżeli jednak zdarzy wam się chwila roztargnienia i laptop ulegnie awarii, najbliższy serwis komputerowy pomoże w naprawie. Eksperci PCLAP-ALERT  zajmą się każdym komputerem który został zalany, upadł , nie włącza się lub po prostu działa nieprawidłowo.